³ , ó | |  
 Навігація


'볿
³ SMS.
³


RSS
 В чаті
    :
 
 Творчість
 - Галина Журба
 - Євгенія Тондій
 - Едуард Руппельт
 - Тетяна Яковенко
 - Юрій Головкін
 - Оксана Скакодуб
 - АС "Яворина"
 - КХ "Первоцвіт"
 - ФК "Цвіт папороті"
 Персоналії
 - Семен Гітіс 
 - Борис Рапопорт 
 - Ель Смоляр
 - Іван Фурдик
 - Ісаак Лойфман
 - Валерій Венгер
 - Євгеній Медвецький
 Новини
Інтернет AirMax
Інше
З інших ресурсів
Новини з Соболівки
Про нове на сайті
 Наша кнопка:

 Контакти адміністрації
  ICQ
 
Звернення

   Сайт Соболівки звертається до всіх жителів села, громади, всіх не байдужих та районної адміністрації від імені Івана Карповича Фурдика та Марії Кирилівни Шевченко! З проханням допомогти у вирішенні питання реставрації меморіала воїнам с.Соболівки загинувшим у ВВВ та додавання списків на памятну дошку 176 соболівчан.

«И снова бой! Покой им только снится…»

Обговорення теми у нас на форумі

Медвецький Євгеній Болеславович
 • Особистості
 • Семен Семенович Гітіс
 • Борис Ельович Рапопорт
 • Іван Карпович Фурдик
 • Ісаак Якович Лойфман
 • Валерій Сафронович Венгер
 • Бабур Андрій Олексійович
 • Ель Лейбович Смоляр
 • Медвецький Євгеній Болеславович

  Євгеній Медвецький

  Доктор медичних наук, професор

        Народився 26 червня 1938 року в м. Ново-Нікольську, Уссурійського краю. В 1946 р. був зарахований до 1 класу Соболівської середньої школи, продовжував навчання в школах Браїлова та Жмеринки Вінницької області.  У 1964 році закінчив Вінницький медичний інститут ім.М.І.Пирогова, після закінчення якого працював лікарем-хірургом у м.Козельці, Чернігівської області. Згодом працював та навчався в аспірантурі Київського інституту ортопедії.  У 1970 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Цито-метаболічні аспекти загоювання перелому кістки». З 1973 року працює в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії (з 2008 року – Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова) на посадах старшого, провідного наукового співробітника, керівника відділу. В 1980 році захистив докторську дисертацію на тему «Цитогенез та розробка клітинних ознак діагностики хронічного панкреатиту та раку підшлункової залози».У 1997 році присвоєне наукове звання професора. У 2002 за наукові досягнення в галузі  спрямованого транспорту ліків обраний дійсним членом (академіком) УАН. Є автором біля 200 наукових праць в тому числі 2 монографій та 32 винаходів. Сфера професійних інтересів: спрямований транспорт лікарських засобів в  вогнище запалення, антибіотикотерапія та антибіотикопрофілактика, немедикаментозні методи имуностимуляції.

   

   

  Спогади про дитинство, обпалене вогнем війни.  

                                                                    У нас дитинства не було окремо,
                                                                    А були разом дитинство і війна.
                                                                                                    Р. Рождественський.

   

      У 1936 р. після закінчення Одеського медінституту мого батька, Медвецького Б.І. направили на роботу в розпорядження системи «ГУЛАГ» на Далекий схід. Там він працював лікарем в одному з таборів Уссурійська, де я народився в 1938 р. Через важку хворобу моєї матері в 1939 р. нашу родину відпускають на батьківщину батька (Вінницька область) Він влаштовується на роботу лікарем Соболівськой дільничної лікарні, Теплицького району де працює у воєнні та перші повоєнні роки (1939 - 1949).

      Я чітко пам'ятаю час окупації. Саме в цей період до мене прийшла свідомість і перше відчуття того що можна сказати, а чого не можна. Пригадується такий епізод. Ми жили на території лікарні, розташованої поблизу цукрового заводу. Там був невеликий садок, в якому впало два дерева навхрест. Я та інші діти, що гралися у цьому садку, використовували ці дерева як літак, сідали зверху на стовбур, дзижчали, створюючи шум мотора і стріляли з «кулемета». Повз проходив гестапівець з перекладачем (ми їх розрізняли за специфічною страхітливою формою), він запитав (точніше крикнув): «Чий літак?!». Один з малюків сказав, що не знає і заплакав, всі інші в тому числі і я, нахиливши голови, промовчали. Ми, з відомих причин, не могли сказати, що літак наш (це означало - російський). З іншого боку, чотирирічна дитина вже розуміла, що сказавши «німецький», вона образить офіцера, через те, що два поліна не можуть бути німецьким літаком і відповідно понесе покарання.

      Основне наше заняття - гра у війну. Нам не потрібна була справжня зброя і патрони, хоча багнети, гранати, гвинтівки без затворів, кулеметні стрічки були багатьом дітям доступні - все залежало від нагляду батьків, що врятувало багатьох дітей від загибелі. Звичайна палиця була оптимальною стрілецькою зброєю - легкість, маневреність, безвідмовність, безвідповідальність при втраті і т. п.

      Безстрашність, або, точніше, не розуміння можливих наслідків - було присутнє  всім хлопчакам військового часу. Нам було приємно при перестрілці лежати під свистячими кулями, перебігати дорогу перед швидко проїжджаючими військовими вантажівками, танками або іншою військовою технікою, з цікавістю спостерігати неточне бомбардування цукрозаводу, коли бомби переважно потрапляли в заводський ставок, піднімаючи великі і «гарні» стовпи води.

      Мій батько був учасником партизанського руху і надавав партизанам посильну допомогу. Вночі Соболівська лікарня рідко відключалася від електромережі. Цим часто користувалися партизани. Вночі на горищі амбулаторії партизан-радист передавав радіограми, прослуховувались зведення інформбюро, надавалася медична допомога пораненим партизанам і військовослужбовцям Червоної Армії.

      Пам'ятається наступний курйозний випадок. Я ріс у родині медиків (мати - медсестра). Одного разу до батька підійшла акушерка (не пам'ятаю її імені) вона сказала, що у породіллі випала матка і вона вмирає від кровотечі. «Це точно матка?» - Запитав батько. Вона відповіла: «Так, типова груша» - (матка має форму груші) і вони побігли в пологовий зал. Я запам'ятав цю стривожену розмову акушерки і батька. Якось я якимось чином заліз на горище амбулаторії і побачив там людину (вже в післявоєнні роки я дізнався від матері, що це був поранений радянський льотчик). Він лежав на соломі, поруч з ним знаходилася порожня миска і велика груша. Побачивши це, я з жахом спустився на землю, вбіг до батька в кабінет і закричав, що на горищі помирає дядько - у нього випала матка! Перебуваючі в кабінеті медики переглянулися і засміялися. Я був здивований їх сміхом і спокоєм.

      Звичайно, деякі медики Соболівськой лікарні знали, що батько пов'язаний з партизанами, але ніхто його не видав німцям. Слід зазначити, що участь у партизанському русі була смертельно небезпечна. Партизан не брали в полон і не відправляли в табори - їх розстрілювали або вішали на місці.

      Пригадується жах, який викликали солдати одного з козачих формувань Вермахту, дислокованих в Соболівці для антипартизанських операцій - цих зрадників люди Соболівки називали «козаками». При настанні вечора «козаки» вилазили на дах одного з високих корпусів цукрового заводу і періодично прострілювали з кулеметів околиці села. Оскільки вікна нашої квартири виходили в бік цукрозаводу - доводилося часто заклеювати кульові отвори або змінювати скло. При обстрілі мати хапала мене, ховала під підвіконня і накривала подушками.

      Хочу розповісти про спосіб батька, який він запозичив із свого табірного досвіду на Далекому сході. Цей спосіб став у нагоді як метод медичної симуляції і попередньо виконувався перед медичною комісією по відправці молоді до Німеччини. Спосіб дуже простий - за добу, дві до комісії на будь-яку ділянку тіла, частіше на гомілку, прибинтовували зрізану поперек цибулину. Через певний час цибулину знімали. Виникав опік шкіри, що провокує запальний процес, який дуже нагадує бешихове запалення. Цього було достатньо, щоб зробити висновок про непридатність людини для роботи  у німецькому рабстві.

      У мене збереглися деякі хірургічні інструменти (переважно трофейні та американські), якими батько надавав медичну допомогу громадянам Соболівки і партизанам. Я бережу деякі з цих інструментів - вони представляють не лише історичну, а й сімейну реліквію нашої династії лікарів.

      Невимовне відчуття радості охопило нас напровесні 1944 р. при звільненні Соболівки. Спочатку в районі цукрозаводу з'явився невеликий загін розвідки верхи на конях. Розвідники переглянули місцевість і повернулися назад. Через деякий час пройшла колона піхоти і військової техніки. Соболівка була звільнена!

      Спогади доктора медичних наук, професора Медвецького Є.Б.
  2011 р .


  : 26.05.2011
  : 896  (10)

  , !

  mhhpqtygl | 20.12.2012 14:48
  Re: Євгеній Медвецький
  sVnwjY , [url=http://wbjkfpukkcvp.com/]wbjkfpukkcvp[/url], [link=http://efxxjfmsziik.com/]efxxjfmsziik[/link], http://dzxautlitlbc.com/

  prxgdwhv | 17.12.2012 15:57
  Re: Євгеній Медвецький
  jHkR2U txtvfjdhviom

  kbbzflmy | 15.12.2012 16:24
  Re: Євгеній Медвецький
  G8DkQH , [url=http://amfdibcghffw.com/]amfdibcghffw[/url], [link=http://vmgugqgymwfr.com/]vmgugqgymwfr[/link], http://qnpxbolmcgpg.com/

  tdkmqgiot | 14.12.2012 11:24
  Re: Євгеній Медвецький
  qI6T4x diqzdxlipack

  Hikaru | 13.12.2012 17:57
  Re: Євгеній Медвецький
  Articles like these put the counmser in the driver seat-very important.

  fctbolwtayi | 09.08.2011 19:42
  Re: ªâãåí³é Ìåäâåöüêèé
  vKJ3hG osxayfbiguxm

  ospyfydoz | 06.08.2011 14:05
  Re: ªâãåí³é Ìåäâåöüêèé
  7brRcw , [url=http://lofrmiylfllp.com/]lofrmiylfllp[/url], [link=http://vhcegvdqnwyk.com/]vhcegvdqnwyk[/link], http://xjxvmhcldznh.com/

  prbjjdwm | 06.08.2011 09:47
  Re: ªâãåí³é Ìåäâåöüêèé
  P3SkhO aqxptfyodkag

  Budd | 06.08.2011 00:31
  Re: ªâãåí³é Ìåäâåöüêèé
  Woot, I will certinaly put this to good use!

  Гість | 18.07.2011 13:04
  Re: Євгеній Медвецький
  Очень интересно написано.Есть ли ещё продолжение?
  Светлана Юлимбетова -Стадник.


   Обговорення на форумі
  .³
  Навіщо ж Вас мати народила? petrkpn 219079 Anonymous
  Цiкавi новини, подiї. zagadochnaya 124201 Anonymous
  "Русские идут!?" Сосед 166433190 rg1987
  Є 6 поштових адрес під домен... Sasha 682 Sasha
   Вісті Тепличчини
  Новини
  Події
  Інша інформація
  Мистецтво і культура
  Влада та її структури
  Органи внутрішніх справ
  Спорт та здоров`я
  Економіка та фінанси
  Освіта, навчальні заклади
  Ювілеї, історії, біографії
  Газета по номерам
   Банер - підтримка в інтернеті
  Украинский портАл Поділля - мій світ Sobolevka google map Код кнопки Теплик Теплик
 •  Авторизація
  :
  :
  '

   Зараз на сайті

  : 11
  : 0
  : 0
  : 11

  406
  Luda_mi Dync
   Ваші данні
  , ó!
  ip: 54.80.93.234
  isp: amazonaws.com
  Nike: compute-1
   Випадкове фото


  Ветерани біля Соболівської ЗСШ І-ІІст.,2006р.
   Погода   Опитування
  Де на сайті Вам було б зручно спілкуватися?
  На форумі
  В чаті
  В гостьовій
  Ніде
  Свій варіант  : 465
  : 19