³ , ó | |  
 Навігація


'볿
³ SMS.
³


RSS
 В чаті
    :
 
 Творчість
 - Галина Журба
 - Євгенія Тондій
 - Едуард Руппельт
 - Тетяна Яковенко
 - Юрій Головкін
 - Оксана Скакодуб
 - АС "Яворина"
 - КХ "Первоцвіт"
 - ФК "Цвіт папороті"
 Персоналії
 - Семен Гітіс 
 - Борис Рапопорт 
 - Ель Смоляр
 - Іван Фурдик
 - Ісаак Лойфман
 - Валерій Венгер
 - Євгеній Медвецький
 Новини
Інтернет AirMax
Інше
З інших ресурсів
Новини з Соболівки
Про нове на сайті
 Наша кнопка:

 Контакти адміністрації
  ICQ
 
Звернення

   Сайт Соболівки звертається до всіх жителів села, громади, всіх не байдужих та районної адміністрації від імені Івана Карповича Фурдика та Марії Кирилівни Шевченко! З проханням допомогти у вирішенні питання реставрації меморіала воїнам с.Соболівки загинувшим у ВВВ та додавання списків на памятну дошку 176 соболівчан.

«И снова бой! Покой им только снится…»

Обговорення теми у нас на форумі

ФК "Цвіт папороті"
 • Творчість
 • Галина Журба
 • Євгенія Тондій
 • Едуард Руппельт
 • Тетяна Яковенко
 • Юрій Головкін
 • Оксана Скакодуб
 • АС "Яворина"
 • КХ "Первоцвіт"
 • ФК "Цвіт папороті"

  Зразковий дитячий фольклорний колектив "Цвіт папороті"

       Дитячий фольклорний колектив " Цвіт папороті" був створений при Соболівській школі естетичного виховання в 2003 році з числа учнів народного та хореографічного відділів.
       Учасники фольклорного гурту - це діти котрим близька до серця народна мудрість - звичаї та обряди нашого народу, які віками збагачувались та передавались з покоління в покоління. Давнє сприйняття світу збереглось у народі, вилилось в яскраву обрядовість тому в створенні даного колективу, керівник бачив збереження   традицій багатьох поколінь українського народу, знайомство з глибоким корінням нашого фольклорного мистецтва. Україна в усі часи славилась своєю співучістю. Національний фольклорний спів відіграє унікальну місію у справі духовного становлення   нашого молодого покоління і виступає у ролі потужного і впливового явища в загальнонаціональній культурі. Через знайомство з календарними   піснями, обрядами, загадками, прислів’ями, іграми та забавами,   кращими зразками українських народних пісень, учасники   даного фольклорного гурту продовжують і мають змогу примножувати той віковий досвід поколінь, традицій нашого народу.
       Фольклорний гурт " Цвіт папороті" став   Дипломантом   II -V районних
  фольклорних фестивалів " Народ без пісні, що без крила птиця ", присвяченого нашій місцевій фольклористці Євгенії Давидівні Тондій.
       Саме знайомство учнів школи з цією чудовою людиною, з її титанічною працею фольклористки, стало поштовхом до створення цього дитячого колективу. Діти стали учасниками роботи творчої лабораторій по збиранню та записуванню місцевого фольклору, зокрема загадок, прислів’я пісенного матеріалу, календарних та побутових обрядів., які стали основою при складанні сценаріїв фольклорних дійств та обрядів. Учні збирали матеріали фольклору не тільки в рідному селі Соболівці, але й і по сусідніх селах таких, як Орлівка, Побірка, Антонівка, зокрема, використано вже біля 100 зразків місцевого пісенного матеріалу.
       Кожна  зібрана народна пісня, кожний календарний обряд став близьким, зрозумілим, рідним для кожного учасника. Пісенні шедеври, які були сховані у таємничих комірках мозку стареньких людей, повертаються до людей, оживає історія рідного краю, рідного народу - ось, що саме цінне   в результатах роботи дитячого фольклорного колективу. Ці діти   пронесуть через все своє життя незвичну красу, первісний чар, нев'янучу молодість нашої української народної пісні.
       Народна пісня стала  для учасників гурту матір'ю -берегинею, яка стоїть на сторожі заповідних джерел, що нині живлять наше національне відродження.
       Створивши даний колектив, керівник ставив перед собою за мету розв'язання  також ряду педагогічних   завдань, серед яких є також :
       1. Прищеплення та виховання любові до колективної творчості;
       2. Формування в особистості дітей впевненості, взаєморозуміння, уміння підкорити свої інтереси колективній меті;
       3. Розвинення вокального слуху, артистизму, правильного формування звуку, як специфічного відчуття, яке координує роботу музичного слуху та звуко-утворюючого апарату;
       4. Всебічний загальний музичний розвиток особистостей учнів;
       5. Зберігання та примноження української подільської музичної
  фольклорної спадщини ;
       6. Відкриття нових, яскравих талантів серед підростаючого
  покоління.
       Керівник колективу Шайко Людмила Петрівна, створюючи даний гурт, покладала надії, що саме таким дітям дано відроджувати національну культуру, відроджувати традиції рідного краю, йти чарівними стежками в дивовижний світ фольклорної творчості.
       Дитячий фольклорний гурт " Цвіт папороті" неодноразово ставав учасником виступів, організованих школою естетичного виховання, в загальноосвітніх школах, на сцені місцевого Будинку культури,   в районних заходах, зокрема, на районному святі обжинок, присвяченому Дню працівників сільського господарства, брав участь в урочистостях, присвячених   пам'яті нашого земляка - композитора   - Миколи Дмитровича Леонтовича в селі Марківці.
       В 2004 році керівник ансамблю - Шайко Людмила Петрівна отримала Премію ім. М.Д. Леонтовича від голови Теплицької
  держадміністрації   за    ВКЛАД  у   збереження   та.   розвиток   народних
  традицій, проведену творчу пошукову роботу по зібранню фольклорних матеріалів  від жителів сіл нашого району.
  В 2004 році фольклорно - етнографічний гурт "Цвіт
  папороті" був запрошений    Державним музеєм архітектури та побуту в с. Пирогово на проведення обряду святкування Зелених свят.
       В 2004 році фольклорно - етнографічному гурт у " Цвіт папороті" було присвоєно звання " Зразковий".
       В 2005 році Зразковий фольклорно - етнографічний ансамбль " Цвіт папороті" зайняв   І місце в обласному фольклорному святі ім. Гната Танцюри в м. Гайсині.
       В 2005 році Зразковий фольклорний   ансамбль " Цвіт папороті" брав участь у святкуванні свята Івана Купала в Державному музеї архітектури та побуту в с. Пирогово.
       В 2005 році Зразковий фольклорно - етнографічний ансамбль " Цвіт папороті" приймав участь у святкуванні  14 - річниці Незалежності України в м. Вінниці.
       В 2005 році Зразковий   фольклорно - етнографічний гурт " Цвіт папороті" за активну участь в культурному житті району та творчі досягнення був занесений на районну Дошку пошани рішенням Теплицької державної адміністрації.
       В березні 2006 року Зразковий фольклорний ансамбль " Цвіт папороті" брав участь у відзначенні ювілею М.К. Дмитренка у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М. Коцюбинського.
       В 2006 році   Зразковий фольклорний ансамбль " Цвіт папороті" брав участь в Міжнародному дитячому фольклорному фестивалі " Котилася торба" в м. Кузнєцовську, де отримав диплом і подарунки.
       В травні 2006 року Зразковий фольклорний ансамбль " Цвіт папороті"   представляв своє село Соболівку на виставці народного мистецтва " Мистецтво одного села" в обласному центрі народної творчості в м. Вінниці.
       В 2006 році на Всеукраїнському фестивалі - конкурсі автентичної пісні імені Гната Танцюри в м. Гайсині, Зразковий фольклорний ансамбль " Цвіт папороті" став володарем Гран-прі обласної премії.
       В 2006 році Зразковий фольклорний ансамбль "Цвіт папороті" за активну популяризацію культурних надбань свого краю та творчі досягнення рішенням Теплицької державної адміністрації був занесений на районну Дошку пошани
      В 2006 році солістка ансамблю Танасієнко Мар'яна вступила на навчання до студії, де готують учасників для народного хору ім. Верьовки
  2006р І премія Всеукраїнського дитячого фестиваль - конкурс
  класичної та камерної музики "Різдв'яна коляда"
      В 2008 році Зразковий фольклорний ансамбль "Цвіт папороті" брав участь в  Регіональному  фестивалі  музичного  мистецтва "Ободівка - мелодійний край  Поділля" (нагороджений  Дипломом  та  цінним  подарунком), в  Обласному дитячому  фестивалі " На  границі  областей"  (нагороджений  Дипломом  та  цінним  подарунком), в  Всеукраїнському  дитячому  фольклорному  фестивалі "Орелі" в м. Києві. (нагороджений  двома  Дипломами  та  цінними  подарунками).
      Його люблять і радо чекають на зустріч з ним   жителі району, області.

       Репертуарний список

       Зразкового дитячого   фольклорного    гурту " Цвіт   папороті " :

       1. Фольклорне обрядове дійство "Ой, зав’ю вінки та й на всі святки".
       2. Фольклорне обрядове дійство "Катерино, доле моя".
       3. Фольклорне обрядове дійство "Калита, калита".
       4. Фольклорний захід "Вінок Миколі Дмитровичу Леонтовичу".

       5. Фольклорне обрядове дійство "На весні дівчата кашу закопують".
       6. Фольклорне обрядове дійство "Веснянки".
       7. Фольклорне обрядове дійство "Ой, весна, весна да весняночка".
       8. Фольклорне дійство "Щоб не запала та доріженька листом..."
  (до Зелених свят)
       9. Фольклорне дійство " Остання вулиця"
       10. Фольклорне дійство "Коляда"
       11. Фольклорне дійство "Межи тими гороньками стояло село"
       12. Літературно - мистецьке дійство: " Без калини - немає України"
       13. Фольклорно - обрядове дійство:  " Княгині роду свого або з бабусиної скрині"
       14. Фольклорне дійство: " Українські вечорниці"
       15. Фольклорне дійство: " Вулиця"
          

       Керівник Дитячого фольклорного гурту "Цвіт папороті" Людмила Петрівна Шайко

  Фото від колективу

   
   
   
   
   
   

  При використанні інформації посилання на сайт обов`язкове.


  : 04.01.2007
  : 3723


   Обговорення на форумі
  .³
  Навіщо ж Вас мати народила? petrkpn 219079 Anonymous
  Цiкавi новини, подiї. zagadochnaya 124201 Anonymous
  "Русские идут!?" Сосед 166433190 rg1987
  Є 6 поштових адрес під домен... Sasha 682 Sasha
   Вісті Тепличчини
  Новини
  Події
  Інша інформація
  Мистецтво і культура
  Влада та її структури
  Органи внутрішніх справ
  Спорт та здоров`я
  Економіка та фінанси
  Освіта, навчальні заклади
  Ювілеї, історії, біографії
  Газета по номерам
   Банер - підтримка в інтернеті
  Украинский портАл Поділля - мій світ Sobolevka google map Код кнопки Теплик Теплик
 •  Авторизація
  :
  :
  '

   Зараз на сайті

  : 5
  : 0
  : 0
  : 5

  406
  Luda_mi Dync
   Ваші данні
  , ó!
  ip: 54.80.93.234
  isp: amazonaws.com
  Nike: compute-1
   Випадкове фото


  Зразковий дитячий фольклорний колектив "Цвіт папороті"
   Погода   Опитування
  Де на сайті Вам було б зручно спілкуватися?
  На форумі
  В чаті
  В гостьовій
  Ніде
  Свій варіант  : 465
  : 19