³ , ó | |  
 Навігація


'볿
³ SMS.
³


RSS
 В чаті
    :
 
 Творчість
 - Галина Журба
 - Євгенія Тондій
 - Едуард Руппельт
 - Тетяна Яковенко
 - Юрій Головкін
 - Оксана Скакодуб
 - АС "Яворина"
 - КХ "Первоцвіт"
 - ФК "Цвіт папороті"
 Персоналії
 - Семен Гітіс 
 - Борис Рапопорт 
 - Ель Смоляр
 - Іван Фурдик
 - Ісаак Лойфман
 - Валерій Венгер
 - Євгеній Медвецький
 Новини
Інтернет AirMax
Інше
З інших ресурсів
Новини з Соболівки
Про нове на сайті
 Наша кнопка:

 Контакти адміністрації
  ICQ
 
Звернення

   Сайт Соболівки звертається до всіх жителів села, громади, всіх не байдужих та районної адміністрації від імені Івана Карповича Фурдика та Марії Кирилівни Шевченко! З проханням допомогти у вирішенні питання реставрації меморіала воїнам с.Соболівки загинувшим у ВВВ та додавання списків на памятну дошку 176 соболівчан.

«И снова бой! Покой им только снится…»

Обговорення теми у нас на форумі

КХ "Первоцвіт"
 • Творчість
 • Галина Журба
 • Євгенія Тондій
 • Едуард Руппельт
 • Тетяна Яковенко
 • Юрій Головкін
 • Оксана Скакодуб
 • АС "Яворина"
 • КХ "Первоцвіт"
 • ФК "Цвіт папороті"

  Камерний хор "Первоцвіт"

       Ніжна, хвилююча мелодія то жайвором лине в небо, то затріпоче яблуневим цвітом, то задзвенить стиглим колосом золотавої пшениці. Вона зачаровує всіх: хлібороба і вченого, медика і вчителя, інженера і музиканта. Ця мелодія часто переносить нас в глиб віків, де народний геній створив безсмертні наспіви, а хорова й спів був і залишається високо естетичним явищем художнього мислення українського народу.
       В історії хорової культури Тепличчини камерний хор Соболівки - яскраве, самобутнє явище, виконавець і пропагандист кращих зразків хорової народної пісні. В репертуарі колективу - добірні зразки народної пісні -«Чуєш, брате мій» обр. Авдієвського, «Витай, Ісусе» обр. І.Легкого, «Святая ніч» обр. І.Легкого, «Ой там за лісочком» обр. М.Ф.Гощука, «Закувала зозуленька» обр. Є. Кухарця, «Як на річку гусей гнала» обр. В.Захарченка, «Многая літа» І.Легкого, «А в Ярини за двором» обр. І.Сльоти, та забуті шедеври духовної музики, які сьогодні повернулися до нас, це: «Що то за предиво» муз. М.Леонтовича, «Отче наш» М.Леонтовича, «Боже великий, єдиний» М.Лисенка, «Гей, ви, стрільці січовії» М.Леонтовича.
       Традиційними в репертуарі хору є твори М.Лисенко, О.Кошиці, С.Кухарця, І.Легкого, А.Авдієвського та нашого земляка М.Леонтовича.
       Хоровий колектив, разом із своїм керівником Наталею Фарбішевською, безмежно закохані в хоровий спів, народну пісню. Мабуть, саме звідси йдуть оті неповторні, тільки цьому хору властиві манери і стиль виконання, різноманітність хорових прийомів співу і особливий колорит, характер звучання. Хор звучить емоційно, виразно і водночас м'яко, задушевно, оригінально.
       Цінним у творчій практиці колективу є спів - а. капелла - де зберігаються в первозданній красі і багатстві славні традиції народного багатоголосся. Велика увага приділяється розвитку техніки хорового співу, глибокому проникненню у зміст виконуваних творів, цікавій інтерпретації. Від концерту до концерту розквітає, мужніє камерний хор. Самобутнє мистецтво хорового співу наповнює серця животворною силою пісні - самоцвіти лунають над Подільським краєм, як голос душі народної, сповненої безмежної любові до святої матері-землі, до України.
       Камерний хор добре відомий на Тепличчині, а з літа 1999р. - і на Вінниччині, так як є дипломантом обласного Всеукраїнського огляду народної творчості.
       Хор створений у 1995р. За цей час неодноразово брав участь у районних оглядах, звітах Тепличчини перед вінничанами, обласному огляді працівників цукрової промисловості, за що і був нагороджений дипломом І ступеня — став переможцем, а також колектив нагороджувався грамотами, подарунками, преміями. Постійний учасник святкових концертів в Соболівці та Теплику.
       З першого дня заснування хору співають М'ялківський Адам Йосипович, Шайко Людмила Петрівна, Фурдик Володимир Михайлович, Коваль Лідія Григорівна, Поліщук Тамара Дмитрівна, Терещук Людмила Володимирівна, Тарасюк Тетяна Вікторівна. Світла пам'ять про учасника хору Нетудихату Володимира Юхимовича, спасибі долі, що привела до нас його сина Нетудихату Анатолія Володимировича. Великий стаж хорового співу і щиро закохані в нього Луценко Валентин Володимирович, Бачинська Лариса Станіславівна, Поник Людмила Григорівна, Горбик Юрій Васильович, Карчевський Борис Васильович, Кричковський Василь Віталійович. І дуже раді, що влились в колектив нові співаки: Марчук Оксана Петрівна, Фурдик Тетяна Дмитрівна, Тонкопій Ольга Андріївна, Дані шевський Вадим Миколайович. Всі хористи, не жалкують свого часу, вкладають увесь жар своїх сердець у примноження славних традицій рідного села.
       Відрадно, що у хор приходять нові співаки, яких об'єднує жертовна любов до української народної пісні, і всі вони варті найщиріших слів подяки...


  : 11.02.2006
  : 1311


   Обговорення на форумі
  .³
  Навіщо ж Вас мати народила? petrkpn 219079 Anonymous
  Цiкавi новини, подiї. zagadochnaya 124201 Anonymous
  "Русские идут!?" Сосед 166433190 rg1987
  Є 6 поштових адрес під домен... Sasha 682 Sasha
   Вісті Тепличчини
  Новини
  Події
  Інша інформація
  Мистецтво і культура
  Влада та її структури
  Органи внутрішніх справ
  Спорт та здоров`я
  Економіка та фінанси
  Освіта, навчальні заклади
  Ювілеї, історії, біографії
  Газета по номерам
   Банер - підтримка в інтернеті
  Украинский портАл Поділля - мій світ Sobolevka google map Код кнопки Теплик Теплик
 •  Авторизація
  :
  :
  '

   Зараз на сайті

  : 7
  : 0
  : 0
  : 7

  406
  Luda_mi Dync
   Ваші данні
  , ó!
  ip: 54.80.93.234
  isp: amazonaws.com
  Nike: compute-1
   Випадкове фото


  Соболівка і її люди
   Погода   Опитування
  Де на сайті Вам було б зручно спілкуватися?
  На форумі
  В чаті
  В гостьовій
  Ніде
  Свій варіант  : 465
  : 19